مقایسه ملک ها

بازار مسکن پس از انتخابات

بازار مسکن پس از انتخابات

بازار مسکن پس از انتخابات

بازار مسکن پس از انتخابات به کدام سو گرایش خواهد داشت ؟

بازار مسکن پس از انتخابات  و رای اعتماد مردم به سیاستهای ۴ سال گذشته حسن روحانی هنوز علائم مشخصی از روند آینده خود را در اختیار تحلیلگران و صاحب نظران قرار نداده است .

از یک سو تداوم سیاستهای ۴ سال گذشته انتظار روزهای آرام و با ثباتی را برای بخش مسکن نوید می دهد و از سوی دیگر کوچکترین نشانه یا اظهار نظرهای متفاوتی این بخش را در بلاتکلیفی و سکون قرار می دهد.

می توان شرایط بازار مسکن در روزها و ماه های آتی را بر اساس حرکات سینوسی آن متاثر از شرایط و سناریوهای زیر دانست.
  •  تداوم دولت حسن روحانی و امید به تدوام ثبات در بازار تقاضا در بخش مسکن را افزایش داده ولی از سوی دیگر همین امید به تدوام ثبات باعث انتظار برای بهبود اوضاع مسکن گردیده که این امر به نوبه خود سبب کاهش و انتظار خریداران برای ورود به بازار مسکن گردیده است !
  •   امکان تغییر در تیم اقتصادی دولت به خصوص مدیران بانک مرکزی ، وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت مسکن و شهرسازی باعث گردیده تا خریداران در بازار به امید افزایش تسهیلات و ساده سازی شرایط خرید مسکن تا اطلاع ثانوی از خرید مسکن منصرف گردند و شرایط پیش روی بازار را رصد کنند.
  •   در ماه مبارک رمضان به صورت سنتی روند و حجم معاملات مسکن با افتی حداقل  ۵۰ درصدی روبرو می گردد.
  •  افزایش شدید تورم و به تبع آن افزایش بهای مسکن در کوتاه مدت و به صورت موقت سبب هجوم خریداران و رونق بازار مسکن گردد و کاهش قدرت خرید به تدریج موج رونق را کاهش داده و در نهایت سبب رکود مجدد بازار می گردد.
  • تحولات سیاسی غیر قابل پیش بینی و سریع همچون نقض برجام و تنشهای سیاسی و نظامی نیز می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن بازار مسکن را دچار رکودی شدید نماید.
  • در نهایت به نظر می رسد بازار مسکن در سال ۱۳۹۶ در جهت رونقی آرام و پیوسته و به دور از هیجانات سالهای ۸۶ و ۹۱ همراه با تورم عمومی پیش خواهد رفت .

املاک نیاز تو

نوشته های مشابه

کیفیت زندگی در کلان شهر تهران

کیفیت زندگی در  کلان شهر تهران کیفیت زندگی در  کلان...

ادامه مطلب

چالشهای بخش مسکن در نیمه دوم سال ۱۳۹۶

چالشهای بخش مسکن در نیمه دوم سال 1396 مسکن یکی از مهم...

ادامه مطلب

معضلات بلند مرتبه سازی در تهران

معضلات بلند مرتبه سازی در تهران در این مقاله قصد داریم...

ادامه مطلب

پیوستن به گفتگو