مقایسه ملک ها

تکنولوژی های نوین ساخت و ساز

تکنولوژی های نوین ساخت و ساز

تکنولوژی های نوین ساخت و ساز

در این پست قصد داریم به مباحث نوین در ساخت و ساز و تکنولوژی های نوین ساخت و ساز بپردازیم.

ساخت و ساز و تکنولوژی از ابتدای تاریخ رابطه تنگاتنگی با یکدیگر داشته اند و تکنولوژی هر دوره همواره در  ساخت و ساز بنا و مسکن بشر نقش تمام عیاری داشته است .

در این مطلب به معرفی ۵ تکنولوژی  جدید در ساخت و ساز می پردازیم.

  • دستگاه های چاپگر سه بعدی

در سال ۲۰۱۶ برای اولین بار از خانه های رونمایی شد که تمامی اجزای آن  به وسیله چاپگر  سه بعدی تولید شده بود و با استحکام مناسبی مونتاژ گردیده بود ، همچنین اجزا ، قطعات و لوازم این منزل نیز کم و بیش به وسیله پرینتر سه بعدی تولید شده بود.

تکنولوژی های نوین ساخت و ساز

  • ارتباط اینترنتی بی سیم

در سالهای اخیر ارتباطات وایرلس جایگاه بسیار مهمی را در حوزه ساخت و ساز و ساخت مسکن به خود اختصاص داده است و به زودی با خانه هایی مواجه خواهیم شد که در هیچ بخشی از آن سیم برای انتقال نیرو ، امواج و سایر فکتهای ارتباطی به کار گرفته نشده است.

  • رنگهای ساخته شده به وسیله تکنولوژی  نانو

رنگ های ساخته شده به وسیله فناوری  نانو تحول شگرفی در حوزه رنگ آمیزی ساختمان به وجود آورده است. با استفاده از این رنگ ها می توان سطوح بسیار وسیع و گسترده را بدون هیچگونه نگرانی و در کمترین زمان ممکن رنگ آمیزی کرد و و لازم نیست نگران کثیفی سطوح رنگ آمیزی شده بود زیرا رنگ های ساخته شده به وسیله تکنولوژی نانو به سادگی قابلیت شستشو دارند.

  • اتومبیل های خودران

شاید اتومبیل های خودران ارتباط چندان مستقیمی با صنعت ساختمان و ساخت و ساز نداشته باشند ولی با استفاده از ماشین های خودران  بزرگ می توان خانه ها و بناهای  پیش ساخته را را جابه‌جا و نصب نمود ، همچنین می توان برای تخریب یا بتون ریزی ابنیه هم از این خودرو ها استفاده نمود.

تکنولوژی های نوین ساخت و ساز

  • پهپادها

پهپادها نیز مانند خودروهای خودران یکی دیگر از فناوریهایی است  که به صورت  کاملا مستقیم به خانه سازی مربوط نیست ولی تأثیر مهمی در صنعت ساخت و ساز  دارند. با استفاده از پهپادهای بزرگ می توان در کمترین زمان ممکن مصالح ساختمانی و لوازم و تجهیزات لازم برای ساخت و ساز را به خصوص در مناطق دور و صعب    العبور فراهم نمود و هزینه ساخت سازه را نیز به صورت قابل توجهی کاهش داد.

تکنولوژی های نوین ساخت و ساز

منبع : املاک نیازتو

نوشته های مشابه

شهرهای هوشمند(۲)

ادامه شهرهای هوشمند در این مقاله به توضیحات بیشتری در...

ادامه مطلب

شهرهای هوشمند

شهرهای هوشمند در این پست قصد داریم به شهرهای هوشمند ،...

ادامه مطلب