مقایسه ملک ها

خانه های هوشمند چیست ؟

خانه های هوشمند چیست ؟

خانه های هوشمند چیست ؟

اصطلاح خانه های هوشمند این روزها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و تقریبا هر روزه با مطالب و اخباری درباره این نوع از خانه ها بر می خوریم ولی شاید تا کنون تعریف دقیقی از خانه های هوشمند به گوش ما نخورده باشد و با شنیدن این عبارت تعداد زیادی از مفاهیم مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات ، صنایع لوازم خانگی ، الکترونیک و ساختمان سازی ذهن مارا درگیر نمایند .

مفهوم خانه هوشمند

  • مفهوم اصلی و بنیادین خانه هوشمند متصل بودن تمامی لوازم و دستگاه های این نوع خانه ها به یکدیگر و کنترل شدن توسط یک دستگاه یا واحد مرکزی می باشد.
  • نحوه اتصال این دستگاه ها به یکدیگر هم می تواند یا از طریق اینترنت و امواج WiFi و یا از طریق بلوتوث صورت گیرد.
  • خانه های هوشمند باعث می شوند تا شما وسایل و لوازم خانه خود را راحت تر کنترل کنید ، در مصرف انرژی صرفه جویی بیشتری داشته باشید، امنیت محل زندگی شما در مواقع ضروری بیشتر تامین گردد و در نهایت آسایش و رفاه بیشتری داشته باشید.
  • در حال حاضر طیف وسیعی از شرکتها محصولات و لوازم خانگی را به صورت هوشمند تولید می کنند که می توان به  تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی، مایکروفر ،اجاق گاز، لامپ، ترموستات، قفلها و پریزهای هوشمند.
  • قیمت لوازم هوشمند خانگی هم طیف وسیعی را شامل می گردد که از آن جمله می توان به پریزهای هوشمند جهت کنترل و زمان بندی قطع و وصل جریان برق با قیمت حدود ۱۰۰.۰۰۰ تومان ، کیت خانه هوشمند برای کنترل ابزار و لوازم از طریق اپلیکیشن تلفن همراه به قیمت حدود ۲۰۰.۰۰۰ تومان، لامپ هوشمند با قابلیت تغییر رنگ و پخش موسیقی به قیمت ۳۰۰.۰۰۰ تومان، قفل هوشمند به قیمت ۴۰۰.۰۰۰ تومان، ریموت کنترل هوسمند به قیمت ۵۰۰.۰۰۰ تومان، اسپیکرهای هوشمند به قیمت ۷۰۰.۰۰۰ تومان ، جاروبرقی ، کیت محافظت هوشمند و ترموستات به قیمت حدود ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان اشاره نمود.

املاک نیاز تو

نوشته های مشابه

نتایج رتبه بندی شهر های هوشمند اروپا

نتایج رتبه بندی شهر های هوشمند اروپا در این پست قصد...

ادامه مطلب

معیار انتخاب شهرهای هوشمند

معیار انتخاب شهرهای هوشمند در مقاله قبل در مورد مولفه...

ادامه مطلب

مولفه های رتبه بندی شهر های هوشمند اروپا

مولفه های رتبه بندی شهر های هوشمند اروپا در این پست...

ادامه مطلب

پیوستن به گفتگو