مقایسه ملک ها

سوال مشترک اغلب مالکین آپارتمان در تهران این است که ارزش ملک من چقدر است؟

سلام عزیزان امیدوارم که حالتون عالی عالی باشه و در بهترین شرایط و احوال خودتون قرار داشته باشین.

سوال مشترک اغلب مالکین آپارتمان در تهران یا مالکین آپارتمان فروشی در تهران این است که ارزش ملک من چقدر است؟

من امروز قصد دارم کمی راجع به ارزش املاک و آپارتمان با شما صحبت کنم و دلیل اینکه امروز این موضوع رو انتخاب کردم اینست که شاید مهم ترین دارایی اغلب مردم در ایران و در دنیا ملک و آپارتمان باشه یا اینکه بخش قابل توجهی از دارایی مردم رو به خودش اختصاص بده . اما سوال واقعی و اساسی این هست که ارزش این ملک چقدر است؟

برای پاسخ به این سوال لازمه که قدری در خصوص نحوه قیمت گذاری املاک صحبت کنیم…… خوب ساده ترین راه تعیین قیمت آپارتمان این هست که به نزدیکترین مشاور املاک محل و یا املاک مراجعه کنیم و قیمت ملک رو از اون جویا بشیم. اما آیا فکر میکنید این مشاوره رایگان هست؟ اگر پاسخ مثبت بدهیم سخت در اشتباهیم زیرا اصولا چیز رایگانی در دنیا وجود ندارد و اگر بخواهیم این موضوع رو براتون تشریح کنم از مساله اصلی دور میشیم پس اجازه بدید به این مساله بعدا و مفصلا بپردازیم. و اما راه بعدی این هست که املاک دوربر خود رو  شناسایی کنیم و قیمت اون ها رو در بیاریم تا با مقایسه بتونیم قیمت ملک خودمون رو تخمین بزنیم که این راه نیز دقیق و کارآمد نیست چرا که اولا چقدر باید منتظر بشیم تا یک ملک فروشی در حوالی ما پیدا شود و در ثانی آیا مشخصات و خصوصیات این ملک با ملک ما یکی هست؟ و آیا مالک در وضعیت مالی بسیار خوب و یا در شرایط اضطرار روی ملک خود قیمت گذاشته است؟ آیا قیمت اظهاری او با تصمیم بر فروش است یا اینکه در حال بازار سنجی است….. پس این راهکار نیز اگرچه میتواند اطلاعاتی به ما بدهد لیکن کارآمد نبوده و معایب زیادی دارد.

پس راه حل چیست؟ بهترین راه حل استفاده از یک مشاور و متخصص دلسوز و امین است که با در نظر گرفتن عوامل و پارامترهای موثر بهترین قیمت رو برای ملک ما تعیین کند. زیرا قیمت گذاری نادرست باعث بروز خسارات جبران ناپذیر خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره با شماره تلفن ۰۹۱۲۰۱۵۲۷۵۰ تماس حاصل فرمایید. از اینکه برای مطالعه وقت گذاشتید متشکرم