مقایسه ملک ها

نکات کاربردی در طراحی داخلی خانه (۲)

نکات کاربردی در طراحی داخلی خانه (۲)

ادامه نکات کاربردی در طراحی داخلی خانه

در مقاله قبل در مورد طراحی داخلی خانه صحبت کردیم در این مقاله قصد داریم به ادامه نکات کاربردی در طراحی داخلی خانه بپردازیم.

  • معمولا استفاده از رنگ های خنثی و بسیار روشن مثل سفید،  اشکالاتی به همراه دارد، یکی از معایب آن یکدست شدن فضای منزل است که جهت برطرف کردن این یکدستی و یکنواختی  می توان از یک قالیچه در زیر میز یا کنار مبل استفاده کرد. یا اینکه در میان سرامیک یا کفپوش طرح هایی با رنگ های متفاوت و متضاد را به کار گرفت.

ادامه نکات کاربردی در طراحی داخلی خانه

  • انتخاب رنگ مبل کاملا سلیقه ایست اما استفاده از رنگ هایی مثل کرم روشن، طوسی روشن ، آبی بسیار روشن و یا حتی سفید به پویا ترکردن فضای منزل کمک بیشتری می نماید و فضا بزرگ تر از چیزی که هست به نظر می آید.
  • در مورد انتخاب فرم و ساختار مبل بهتر است حتی المقدور مبل هایی با اشکال هندسی صلب و متناسب با فضای چیدمان و روح خانه از دیدگاه سنتی یا مدرن بودن فضا انتخاب شود.

ادامه نکات کاربردی در طراحی داخلی خانه

  • در مورد شیوه چیدمانمبلمان و کاناپه ها بهتر است مبل ها و کاناپه ها را با توجه به اندازه آنها را چسبیده به دیوار ها قرار داده و ترجیحا سعی کنید مبلها از نظر شکل و ساختار بدون منحنی باشند زیرا مبل ها در کنار دیوار صاف ترکیب مناسب تری را ایجاد نمایند.
  • حتی المقدور سعی کنید وسایل خانه را نزدیک به دیوارها قرار دهید تا از هدر رفتن کوچک ترین فضاها نیز جلوگیری شود.

املاک نیاز تو

نوشته های مشابه

نکات کاربردی در طراحی داخلی خانه (۱)

نکات کاربردی در طراحی داخلی خانه نکات کاربردی در...

ادامه مطلب

چیدمان خانه

چیدمان خانه چیدمان خانه اهمیت ویژه ای دارد و ما قصد...

ادامه مطلب

سبک های مهم معماری (۲)

ادامه سبک های مهم معماری در مقاله قبل در مورد سبک های...

ادامه مطلب