مقایسه ملک ها

پیش بینی در مورد آینده بازار مسکن در ایران

پیش بینی در مورد آینده بازار  مسکن در ایران

پیش بینی در مورد آینده بازار  مسکن در ایران

پیش بینی در مورد آینده بازار  مسکن در ایران در این مقاله آورده شده است.

رونق، رکود، افزایش و کاهش قیمت ، موج تقاضای خانه اولی ها ..اینها همه مفاهیمی هستند که بازار مسکن در سال ۱۳۹۶ را با آینده ای غیر قابل پیشبینی روبرو کرده اند.

فعالان و دست اندرکاران بازار مسکن نیز بر همین اساس و با تکیه بر تجربه و تخصص خود پیشبینی خود را از وضعیت آینده بازار مسکن بیان کرده اند.

در ادامه با پیشبینی و نظرات ۱۰ تن از چهره ها و کارشنایان بازار مسکن درباره آینده این بخش اصلی از اقتصاد در سال ۹۶ آشنا خواهیم شد.

پیش بینی آینده مسکن

  1. حسن محتشم رییس انجمن انبوه سازان استان تهران : در اواخر تیرماه تا اواخر شهریور ماه ۱۳۹۶ به دلیل فصل جابه جایی مسکن شاهد تحولاتی در راستای افزایش قیمت دربازار کلی مسکن به خصوص در بخش اجاره خواهیم بود.
  2. علی چگینی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن: در ادامه سال ۱۳۹۶ شاهد رونقی هرچند ملایم در بازار مسکن خواهیم بود و طبق روال دولت یازدهم در دولت دوازدهم نیز ثبات بازار مسکن حفظ خواهد شد.
  3. بیت الله ستاریان کارشناس مسکن: انتخاب مجدد حسن روحانی باعث خواهد شد تا در ۴ سال آینده نیز ثبات بخش مسکن حفظ گردد و سرمایه گزاری در این بخش ادامه یابد.
  4. حسام عقبایی رییس اتحادیه املاک کشور: در نیمه اول سال ۱۳۹۶ نه رونقی در بخش مسکن خواهیم داشت و نه افزایش قیمتی و بر این اساس با ثبات کلی در بخش مسکن روبرو خواهیم بود.
  5. محسن عدالت خواه کارشناس بخش مسکن: اگر تا سال آینده وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود داشته باشد می توان امیدوار بود تغییرات اساسی و مثبتی در این بخش به وجود بیاید.
  6. حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی: از آنجایی که بر اساس سرشماری نفوس و مسکن رشد جمعیت متوقف شده است و همچنین مسکن خالی نیز زیاد است پیشبینی می شود در بخش مسکن افزایش قیمت نداشته باشیم.
  7. پیمان قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی: بخش میکن کم کم در حال بازگشت به شرایط رونق غیر تورمی است و نظام بانکی از سیاستهای رونق بخش مسکن حمایت می کند.
  8. مهدی سلطان محمدی کارشناس بخش مسکن : با کم شدن روند صدور پروانه ساخت و ساز و بهتر شدن  شدن شرایط پرداخت تسهیلات خرید مسکن در سال ۱۳۹۶ ، عرضه و تقاضا در بخش مسکن در حال پیدا کردن تعادل جدید است.

املاک نیاز تو

نوشته های مشابه

کیفیت زندگی در کلان شهر تهران

کیفیت زندگی در  کلان شهر تهران کیفیت زندگی در  کلان...

ادامه مطلب

چالشهای بخش مسکن در نیمه دوم سال ۱۳۹۶

چالشهای بخش مسکن در نیمه دوم سال 1396 مسکن یکی از مهم...

ادامه مطلب

معضلات بلند مرتبه سازی در تهران

معضلات بلند مرتبه سازی در تهران در این مقاله قصد داریم...

ادامه مطلب

پیوستن به گفتگو