مقایسه ملک ها

چیدمان خانه

چیدمان خانه

چیدمان خانه

چیدمان خانه اهمیت ویژه ای دارد و ما قصد داریم در این مقاله به نکاتی در زمینه سازگاری رنگ آبی و بافتهای هویتی در چیدمان منازل صحبت کنیم.

نکات مهمی که باید توجه شود :

  • طیف رنگ‌های آبی در‌ چیدمان محیط سبب می گردد تا فضا ملایم‌تر و آرامش بخش تر گردد شود.
  • طیف رنگ آبی  قدرت متعادل کردن رنگ‌های خنثی را دارد . البته‌ این تونالیته‌های آبی  نباید نه  خیلی   روشن  و نه خیلی تیره باشند در غیر این حال ، دیگر تونالیته‌ها را تحت تاثیر شدید قرار می‌دهند.
  •  تکرار و استفاده از بافت‌های طبیعی با تونالیته آبی به خصوص آبی روشن  باعث خلق فضایی راحت و روستایی می شود.
  • پارچه‌های بافت برجسته و فرش و موکت با ‌ترکیبی از رنگ‌های کرم تیره ، نسکافه ای ، بژ ، شتری، قهوه‌ای و طوسی مایل به قهوه‌ای، ظاهر سنگ‌فرش‌های قدیمی  و پوششهای کف طبیعی را ‌ایجاد می‌کند. به علاوه، مبلمان چوبی و اسباب و اثاثیه‌ای با جنس طبیعی به‌ این حالت بصری کمک می‌کند.

چیدمان خانه

  • اگر به دنبال ایجاد فضایی مدرن و در عین حال آرامش بخش هستید باید به دنبال مبلمانی باشید که بتواند ‌ترکیبی از شکل‌های مدرن و بافت‌ها و سطوح پرداخت‌شده مناسب با  تلفیقی از تونالیته گرم و سرد ملایم از طیف قهوه ای روشن تا بژ و آبی آسمانی تیره تا طوسی روشن حال و هوای اتاق داشته باشد.
  • وسایل فضای پایین اتاق با بافت‌های طبیعی، مانند الیاف گیاهی سبد، الیاف کوسن‌ها، همچنین لوازم و وسایلی با سطحی براق در فضای بالایی اتاق، زمینه روستایی و مدرن را در‌ این اتاق باهم در می‌آمیزد.
  • تناسب تابلوهای قرار گرفته روی دیوار بالای مبلمان و کاناپه باید کاملا با فضا، فرم، رنگ، بافت و طراحی مبلمان  هماهنگی داشته باشد.

چیدمان خانه

املاک نیاز تو

نوشته های مشابه

نکات کاربردی در طراحی داخلی خانه (۲)

ادامه نکات کاربردی در طراحی داخلی خانه در مقاله قبل در...

ادامه مطلب

نکات کاربردی در طراحی داخلی خانه (۱)

نکات کاربردی در طراحی داخلی خانه نکات کاربردی در...

ادامه مطلب

سبک های مهم معماری (۲)

ادامه سبک های مهم معماری در مقاله قبل در مورد سبک های...

ادامه مطلب